KONST / Litografier / Färglitografi 13862134
nr 1386 2134
Lena A Linderholm
(f. 1947), Sverige
Färglitografi, Flicka med fåglar. Signerad, daterad -77, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), bladets mått: 57x44, yttermått inklusive ram: 75x60 cm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:42:36
19/3 13:43:05
22 mar
Lena A Linderholm
Läs mer om Lena A Linderholm